• Mümin Kargı:0535 799 87 71 - Müjdat KARGI:0535 764 51 88
  • Ofis : (0266) 718 49 68

Chandler ceviz fidanı paketleme

Günümüzde çiftçilerin gözdesi olan aşılı ceviz fidanı Kaliforniya Üniversitesi tarafından geliştirilmiş olan ‘Pedro’ ve ‘UC56 -224’ melezi olarak bilinmektedir. Bu ceviz çeşidinin diğer ceviz çeşitlerine göre ve yerli ceviz çeşitlerine göre daha geç yapraklandığı gözlemlenmektedir. Genel olarak çiftçiler arasında yüksek verimliliği ve yan göz verimliliğinin %90 civarlarında olduğu için tercih edilmektedir. Genel anlamda ağaçlarının orta kuvvete sahip olduğunu, bununla birlikte yarı dik bir şekilde büyüdüğünü görmek mümkündür. İç verimi %49 olmakla birlikte, iç ağırlığının da ortalama seviyeler 6.5 gr. olduğunu söylemek mümkün olacaktır. İç kalitesi yüksek olması nedeniyle %90-100 civarlarında beyaz iç vermektedir. Özellikle son yıllarda fazlasıyla tercih edilen ceviz fidanı çeşitleri arasında yer almaktadır.

chandler meyve fernor meyve fernette meyve franquette meyve

Aşılı Ceviz Fidanı Çeşitleri

Her fidanın çeşidi olduğu gibi günümüzde ceviz fidanı çeşitleri bulabilmek mümkündür. Günümüzde farklı farklı olmak üzere birçok aşılı ceviz fidanı bulunmaktadır. Yabancı olarak Chandler ceviz fidanı, Fernor, Fernette, Franqueette, Pedro gibi çeşitler yabancı ceviz fidanı çeşidi olarak bilinmektedir. Bununla birlikte yerli olarak aşılı ceviz fidanı, Şebin, Bilecik, Yalova ve Karman gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu aşılı ceviz fidanları günümüzde ülkemizde ve daha birçok ülkeden üretmek mümkündür. Bu nedenle sürekli olarak tercih edilen ceviz fidanları arasında aşılı ceviz fidanları son derece büyük bir dikkat çekmektedir. Verimlerinin de yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

chandler açık köklü kaliteli bir fidan

Ceviz Fidanı Fiyatları

Genel olarak aşılı ceviz fidanı fiyatları mevsimine ve yapısına göre değişim gösterebilmektedir. Yerli aşılı ceviz fidanı fiyatları farklı olabilirken, yabancı aşılı ceviz fidanı fiyatları ise son derece farklı fiyatlar ile satılabilmektedir. Bu nedenle genel anlamda net bir fiyat bulunmamaktadır. Her üretici firmaya göre aşılı ceviz fidanı fiyatları bulunabilmektedir. Bazı firmalar son derece uygun fiyatlara satarken, bazı firmalar ise oldukça yüksek fiyatlara satmaktadır. Hal böyle olunca tüketici sürekli olarak farklı fiyatlar ile karşılaşmaktadır. Ancak genel olarak uygun fiyatların yerine daha çok kaliteli ama fiyatı hangi seviyede olursa olsun tarzında ürünler seçmek daha mantıklı olacaktır. Firmamız kaliteli fidanı uygun fiyata sizlere ulaştırarak 1988 yılından günümüze fidancılık sektörünün bölgemizdeki lider kuruluşları arasında yer almayı sürdürmektedir. Kısacası Bize danışmadan fidan sipariş vermeyin.