• Mümin Kargı:0535 799 87 71 - Müjdat KARGI:0535 764 51 88
  • Ofis : (0266) 718 49 68

Amerikan cevizi türlerinden olan Chandler ceviz fidanları orta kalınlıkta Meyve kabuğu oval, az pürüzlü yapısı ile çok fazla verimli ceviz fidanı türlerindendir.

Chandler ceviz fidanı salkımında meyveler 1-4 arasında farklılık göstermektedir. Genelde salkım şeklinde meyve verdiği için chandler ceviz fidanı piyasada salkım ceviz fidanı olarak ta bilinmektedir. Chandler ceviz fidanı geliştiğinde yan dallarına meyve verme oranı çok yüksek (% 80-90) olan çeşit olduğu için bir diğer adı bodur olarak ta tabir edilmektedir. Ancak ceviz biliminde bodur yada salkım yoktur. Bu kelimelerle halk arasında anılmaktadır.  

Chandlerın meyve kabuğundan ayrılması kolaydır. Bu faktör chandler ceviz fidanı ceviz değerini de arttırmaktadır. Chandler Meyve ağırlığı 12-14 g, iç ağırlığı 6-8 g. dır. Chandler İç randımanı ise % 50 civarındadır.

Chandler ceviz fidanı geç yapraklandığı için meyveleri bakteriyel yanıklardan etkilenmez. Dikim aralığı için 8×8 idealdir.

Chandler ceviz fidanının tozlayacıları Franquette ve Fernettedir. Bu ceviz fidanı tozlayıcılar firmamızdan kolaylıkla temin edilmektedir. 34-36 mm kalibrede meyvelere sahiptir. Eylül ayı sonlarında hasat edilir. Chandler ceviz fidanı ceviz yetiştiriciliği için verimi ve kalitesi açısından geleceği oldukça parlak olan aşılı ceviz fidanı türlerindendir.

Chandler ceviz fidanı fiyatları hakkında telefonla üzerinden bilgi vermekteyiz. Ceviz Fidanı fiyatlarımız fidanın yaşına, türüne (açık köklü yada tüplü) ve çeşidine (chandler, fernor, şebin, bilecik gibi) göre değişiklik göstermektedir.

Tüplü Chandler Ceviz Fidanları

Açık Köklü Chandler Ceviz Fidanları